Lauko vandentiekio ir nuotekų sistemos

Planuojant statybas, kurioms reikės vandens įvado, ar norint įsivesti vandentiekį jau esančiame pastate, visų pirma reikėtu pradėti nuo prisijungimo sąlygų.  Jas gavus – projektuojama, derinama, montuojama, užsakomos išpildomosios geodezinės nuotraukos, atliekami hidrauliniai bandymai, chloravimas (tinklų dezinfekcija) ir galiausiai viskas priduodama jūsų rajoną administruojančiai vandentiekio įmonei.

Šiuo metu vandentiekiui dažniausiai naudojami plastikiniai PE vandentiekio vamzdžiai.  Jie yra ilgaamžiai ir gana lengvai montuojami. Pagal statybos reikalavimus, klojant atviru būdu, vamzdžiams būtina įrengti 10 cm storio smėlio pagrindą, taip pat juos užpilti 15cm storio sluoksniu. Minimalus gylis kuriame klojamas vandentiekis yra 1,4 m nuo vamzdžio viršaus iki projektuojamo žemės paviršiaus. Dėl ypatingų sąlygų gylis gali būti mažesnis, tačiau tada būtina apsauga nuo užšalimo. Apsaugai nuo užšalimo užtikrinti yra keli būdai – vamzdžiai montuojami su termo izoliacija, į vamzdį montuojamas šildantis kabelis, arba šildantis kabelis montuojamas išorėje vamzdžio dalyje.

Lauko nuoteku sistemos
Lauko nuoteku sistemos 1

Lauko nuotekų sistemos

Lauko kanalizacijos įrengimas, reikalauja nemažai žinių. Ne kartą mūsų komanda yra mačiusi ir taisiusi netinkamai įrengtą buitinių nuotekų tinklą kuomet buvo

– panaudoti netinkami vamzdžiai, kurie laikui bėgant nuo žemės svorio sugniuždomi;

– per didelis, atvirkštinis arba nulinis nuolydis;

– nepilnai sunerti vamzdžiai

– neprotingai parinkti šuliniai ir dar daug kitokio broko.

Todėl reikia tinkamai parinkti vamzdžius, šulinius, ir kitas sudedamąsias dalis. Išlaikyti minimalius reikalavimus nuolydžiams, tinkamai užsandarinti šulinių siūles. Minimalus gylis kuriame klojama kanalizacija yra 0,8m, tačiau patartina kloti ne mažesniame kaip 1,2m gylyje. Būtina gerai sutankinti gruntą po vamzdžiais, kad laikui bėgant jie nesideformuotų ir išlaikytų tinkamą nuolydį.

Jums gali būti įdomu

Šilumos siurbliai oras-vanduo

Oro kondicionieriai

Šilumos siurbliai oras-oras

Šildymas kieto kuro katilais

Šildymas skysto kuro katilais

Šildymas dujiniais katilais

V

Šildymas granuliniais katilais

Įmonės rekvizitai

UAB “Santmontas”

Įmonės kodas: 304104394

PVM m.k.: LT100011464015

Ats. sąsk.: LT497300010144548768

Mūsų kontaktai

Statybininkų g. 8, Marijampolė

aivaras.misiukonis@gmail.com

Privatumo ir slapukų politika>>>