Lauko vandentiekio ir nuotekų sistemos

Lauko vandentiekio ir nuotekų sistemų įrengimasLauko vandentiekio sistemos

Planuojant statybas, kurioms reikės vandens įvado, ar norint įsivesti vandentiekį jau esančiame pastate, visų pirma reikėtu pradėti nuo prisijungimo sąlygų.  Jas gavus – projektuojama, derinama, montuojama, užsakomos išpildomosios geodezinės nuotraukos, atliekami hidrauliniai bandymai, chloravimas (tinklų dezinfekcija) ir Vandentiekio vamzdžiaigaliausiai viskas priduodama jūsų rajoną administruojančiai vandentiekio įmonei.
Šiuo metu vandentiekiui dažniausiai naudojami plastikiniai PE vandentiekio vamzdžiai.  Jie yra ilgaamžiai ir gana lengvai montuojami. Pagal statybos reikalavimus, klojant atviru būdu, vamzdžiams būtina įrengti 10 cm storio smėlio pagrindą, taip pat juos užpilti 15cm storio sluoksniu. Minimalus gylis kuriame klojamas vandentiekis yra 1,4 m nuo vamzdžio viršaus iki projektuojamo žemės paviršiaus. Dėl ypatingų sąlygų gylis gali būti mažesnis, tačiau tada būtina apsauga nuo užšalimo. Apsaugai nuo užšalimo užtikrinti yra keli būdai – vamzdžiai montuojami su termo izoliacija, į vamzdį montuojamas šildantis kabelis, arba šildantis kabelis montuojamas išorėje vamzdžio dalyje.

 

 

Vandentiekio ir nuotekų sistemų įrengimas

Lauko nuotekų sistemos

Lauko kanalizacijos įrengimas, reikalauja nemažai žinių. Ne kartą mūsų komanda yra mačiusi ir taisiusi netinkamai įrengtą buitinių nuotekų tinklą kuomet buvo

– panaudoti netinkami vamzdžiai, kurie laikui bėgant nuo žemės svorio sugniuždomi;

– per didelis, atvirkštinis arba nulinis nuolydis;

– nepilnai sunerti vamzdžiai

– neprotingai parinkti šuliniai ir dar daug kitokio broko.

Todėl reikia tinkamai parinkti vamzdžius, šulinius, ir kitas sudedamąsias dalis. Išlaikyti minimalius reikalavimus nuolydžiams, tinkamai užsandarinti šulinių siūles. Minimalus gylis kuriame klojama kanalizacija yra 0,8m, tačiau patartina kloti ne mažesniame kaip 1,2m gylyje. Būtina gerai sutankinti gruntą po vamzdžiais, kad laikui bėgant jie nesideformuotų ir išlaikytų tinkamą nuolydį.