Vidaus vandentiekio ir nuotekų sistemos

Vandentiekio sistemos montavimasVidaus vandentiekio sistemos

Svarbiausia žinoti, kad  vandentiekio vamzdynai turi būti tinkami geriamajam vandeniui. Ir bet kokie vamzdžiai tam nėra tinkami! Vamzdžiai gali būti įvairūs: cinkuoti plieniniai, variniai, PPR, PEX, PE, daugiasluoksniai suVandentiekio montavimo sistema virinimu aliuminiu, daugiasluoksniai be aliuminio ar kiti, bet svarbiausiai kad būtų tinkami geriamajam vandeniui. Priešingu atveju bus jaučiamas kvapas, blogas skonis,  gali atsirasti tikimybė apsinuodyti. Todėl prieš pradedant šiuos darbus pasikonsultuokite su meistrais.  Naujos statybos namuose ar  renovacijos metu vidaus andentiekio vamzdynų sistemoms montuoti daugiausiai naudojama trišakinė sistema su presuojamomis jungtimis arba kolektorinė sistema.

 

Trišakinė vandentiekio sistema

Trišakinė sistema montuojama su presuojamomis jungtimis arba su užmaunamais ar užspaudžiamais žiedais. Taip pat neretai naudojama PPR virinama vamzdynų sistema. Montuojant šią sistemą labai svarbu nepadaryti montavimo klaidų. Priešingu atveju, jei būtų padaryti neteisingi sujungimai, sistemą teks perdaryti, o tai gali brangiai kainuoti.  Atlikus vandentiekio sistemos montavimo darbus prieš ar po betonavimo visada rekomenduojame daryti hidraulinį sistemos bandymą, kad įsitikinti sistemos saugumu ir patikimumu. Kloti grindis ar klijuoti plyteles rekomenduojame tik po hidraulinio bandymo. Šios sistemos pagrindinis privalumas yra kaina ir tai kad lengva padaryti greitą karšto vandens cirkuliaciją, ir atsukus vandens maišytuvą neteks laukti kol atbėgs karštas vanduo.

 

Kolektorinė vandentiekio sistema

Pagrindinis  šios sistemos privalumas yra tai, kad grindyse nėra nei vieno sujungimo. Ją naudojant praktiškai niekada neapsigausite dėl tinkamai parinkto vamzdyno diametro. Ši sistema dar įdomi tuo, kad kolektorinėje spintoje galima užsukti tuos prietaisus kuriuos norite (pavyzdžiui tik skalbimo mašiną Kolektorinė vandentiekio sistemaarba praustuvą). Tačiau karšto vandens cirkuliacija lėtesnė, tad gali tekti palaukti keletą sekundžių ilgiau, kol pradės tekėti karštas vanduo.

 

 Karšto vandens cirkuliacija veikia specialaus cirkuliacinio siurblio pagalba, kuris sugražina karštą vandenį atgal į vandens šildytuvą. Karštas vanduo prateka ratą per visą  karšto vandens vamzdynų ilgį tiek per virtuvę, tiek per visus namo aukštų sanitarinius mazgus. Karštas vanduo gali tekėti ir per specialius žalvarinius, varinius ar nerudijančio plieno gyvatukus. Šildymo sistemoms skirti gyvatukai iš paprasto juodo metalo šiai sistemai netinkami, nes juodas metalas nuo vandens linkes surūdyti ir prakiurti.

Vidaus nuotekų sistema

Kanalizacijos vamzdžių nuolydis yra vienas iš pagrindinių pagal svarbą nuotekų vamzdynų montavimo aspektų. Nuolydis negali Vidaus nuotekų sistemabūti į priešingą pusę nei nuotekų nubėgimo kryptis. Taip pat nuolydis negali būti nei per mažas, nei per didelis. Jei nuolydis bus per didelis tai kanalizacijos vamzdyje esanti vandens srovė tiesiog aplenks esančius sunkesnius nešvarumus ir po kiek laiko susiformuos kamštis, t.y. užsikimš kanalizacijos vamzdis.

Vamzdynai taip pat turi būti gerai ir tinkamai sutvirtinti, kad neatsirastų išlinkimų ar pajudėję neprarastų  nuolydžio. Taip pat labai svarbu panaudoti tinkamo laipsnio alkūnes. Jei nesate profesionalas ir nežinote kokią montuoti, tuomet nuotekų sistemos alkūnes visada montuokite tik 45° kampu, sudedant po keletą alkūnių, bet jokias būdais ne 90° kampu.