Kieto kuro katilinės

Lietuvoje vienas populiariausių šildymo būdų – kieto kuro katilai. Kaip kuras naudojamos malkos, anglis, medžio pjuvenų ir durpių briketai. Ši kuro rūšis pas mus užima iki 40% rinkos.

Kieto kuro katilinė — tai ne tik tiesiogiai prie šildymo vamzdžių pajungtas katilas. Katilinės montuotojas turi būti aukštos klasės profesionalas, kuris, remdamasis patirtimi, pasiūlys optimalius namo apšildymo sprendimus, sukomplektuos tarpusavyje suderintą ir praktiškai patikrintą   katilinės įrangą tinkančią viso namo šildymo elementams.

Šio tipo šildymas gali būti kombinuojamas ir su papildomais energijos šaltiniais, tokiais kaip saulės kolektoriai ar geoterminis šildymas. Vasarą, kai šildymas nereikalingas, saulės sistema paruošia namams karštą vandenį, o pavasarį, rudenį ir net žiemą, padeda kieto kuro katilui.

Kieto kuro katilinės montavimas su ketureigiu pamaišymo vožtuvu

Tai pats primityviausias kieto kuro katilinės montavimo būdas. Privalumai– maža įrengimo kaina, paprasta eksploatacija. Tačiau be automatinio valdymo nepakankamai gerai užtikrintas sistemos darbas, kadangi rankiniu būdu sureguliuoti katilo ketureigį pamaišymo vožtuvą taip, kad grįžtamo srauto temperatūra būtu nežemesnė negu 50°C labai sudėtinga. Tad pasirenkant šią sistemą, reikėtų įsivertinti išlaidas ir automatikai, kuri reguliuos srautus.

Ketureigis vožtuvas palaiko pakankamą grįžtančio į katilą vandens srauto temperatūrą.

Darbo principas:
katilo grįžtamas ir paduodamas vamzdis sujungiamas su šildymo sistemos vamzdynu ir vieną dalį katile pašildyto karšto vandens srauto praleidžia į šildymo sistemą, o kitą dalį, pamaišytą su šaltu iš sistemos grįžtančiu vandeniu, grąžina atgal į katilą. Valdomas rankiniu būdu arba su pavara.

 

 Kieto kuro katiliniu privalumai:

Naudojant kietą kurą , tampate nepriklausomi nuo kitų energijos šaltinių.

Pigiausias ir labiausiai paplitęs šildymo būdas Lietuvoje.

Lengvai suderinamas su kitos rūšies katilinėmis (dujinė, geoterminė, skysto kuro).

Kieto kuro kaltilai 1
Kieto kuro kaltilai 2

Jums gali būti įdomu

Šilumos siurbliai oras-vanduo

Oro kondicionieriai

Šilumos siurbliai oras-oras

Šildymas granuliniais katilais

Šildymas skysto kuro katilais

Šildymas dujiniais katilais

Įmonės rekvizitai

UAB “Santmontas”

Įmonės kodas: 304104394

PVM m.k.: LT100011464015

Ats. sąsk.: LT497300010144548768

Mūsų kontaktai

Statybininkų g. 8, Marijampolė

aivaras.misiukonis@gmail.com

Privatumo ir slapukų politika>>>