Dujinės katilinės

Dujinės katilinės – šiuo metu ypatingai sparčiai populiarėjanti autonominio šildymo sistema, naudojanti dujinius katilus. Tokios sistemos sėkmingai veikia tiek mažuose butuose, tiek dideliuose individualiuose gyvenamuosiuose namuose ar tai komercinėse patalpose. Naudojant šiuolaikinę šildymo įrangą, galima sumontuoti autonomines katilines, kurios apšildytų vieną ar kelis gyvenamuosius ir net daugiabučius namus.

Dujinei katilinei reikia mažiausiai priežiūros, todėl nepririša vartotojo prie namų. Šiai  dienai šis šildymo būdas yra pakankamai ekonomiškas, turi didelį naudingumo koeficientą.

Kaip pasirinkti pagrindinius šildymo sistemos elementus.

Šiandien rinkoje yra siūloma daugiau nei dešimties skirtingų dujinių katilų  gamintojų produktų. O kiekvienas gamintojas gali pateikti kelias dešimtis gaminamų katilų modifikacijų. Todėl išsirinkti tinkamą katilą tikrai nėra lengva. Renkantis katilą neužtenka vadovautis tik katilo kaina ar gamintojo vardu. Tinkamai įrengtas nebrangus katilas gali ilgai ir patikimai dirbti, o žymios firmos brangus katilas gali netenkinti, jeigu jį renkantis nebuvo atsižvelgta į vartotojo poreikius. Tad renkantis dujinį katilą reikia atsižvelgti į šiuos faktorius:

  • katilo galingumas – pasirenkamas atsižvelgiant į šildomų patalpų plotą ir šilumos izoliaciją, buitinio šilto vandens (toliau BŠV) pageidautiną kiekį ir ruošimo būdą. Grubiai skaičiuojant, su 1 kW katilo galingumu galima apšildyti 10 -15 m² patalpos ploto, bet reikia atsižvelgti į pastato šiluminę varžą, patalpų aukštį, BŠV poreikį. Pakabinami dujiniai katilai, šildantys tekantį BŠV, negaminami mažesnio kaip 23 kW galingumo, nes toks galingumas reikalingas užtikrinti pakankamą BŠV debitą, nors šie katilai tinka šildyti ir mažas patalpas. Tad butams tinka beveik visi pakabinami katilai, o namui reikiamą katilo galingumą turėtų skaičiuoti specialistas.
  • dūmtraukis – jeigu jo nėra, yra galimybė pasirinkti „turbo“ katilo variantą. Šiuo atveju degimo produktai pašalinami ir oras degimui tiekiamas specialiu dvigubu „turbo“ vamzdžiu, kuris išvedamas tiesiai per lauko sieną. Kai kurie katilų gamintojai jau gali pasiūlyti specialų priedą įprastiniams katilams — degimo produktų ištraukimo ventiliatorių. Jis montuojamas prie įprastinio katilo ir leidžia degimo produktus  vamzdžiu išvesti tiesiai į lauką.
  • vieta katilui sumontuoti – butui labiau tinkamas pakabinamas ant sienos dujinis katilas. Jei yra katilinės patalpa, galima rinktis ir ant grindų pastatomą dujinį katilą.
  • pageidautinas šilto vandens kiekis – pakabinami dujiniai katilai  BŠV šildo jam tekant, todėl jo debetas yra ribotas (apie 12 l/min., esant 24 kW dujinio katilo galingumui). Jeigu Jūsų poreikiai yra didesni, teks rinktis dujinį katilą su tūriniu boileriu.

Dujinių katilų valdymo būdai:

Naudojant temperatūrinį reguliatorių, dujinis katilas įjungiamas ar išjungiamas priklausomai nuo tos patalpos temperatūros. Priklausomai nuo patalpos temperatūros reguliatoriaus tipo, galima pasirinkti skirtingas temperatūras skirtingu paros metu.

Dujiniai katilai
Šildymas dujiniais katilais

Jums gali būti įdomu

Šilumos siurbliai oras-vanduo

Oro kondicionieriai

Šilumos siurbliai oras-oras

Šildymas kieto kuro katilais

Šildymas garnuliniais katilais

Šildymas skysto kuro katilais

Įmonės rekvizitai

UAB “Santmontas”

Įmonės kodas: 304104394

PVM m.k.: LT100011464015

Ats. sąsk.: LT497300010144548768

Mūsų kontaktai

Statybininkų g. 8, Marijampolė

aivaras.misiukonis@gmail.com

Privatumo ir slapukų politika>>>